INFOLEHT

Tallinn 9. august 2018a.

Eesti raudteelaste ametiühingu suvepäevad!

DSC 002328.-29.07.2018 toimusid traditsioonilised 16-ndad suve spordipäevad Viitna puhkekeskuses. Suvepäevadel osales üle 200 inimese. Ilm oli suurepärane ja andis võimaluse nautida head seltskonda sportides. Suvepäevade avamise lipu heiskamine anti Valga jaama võiskonnale (kapten Inna Stepanova), kes võitsid eelmisel aastal. Selle aasta võistkonnad võistlesid pingelises võitluses esimese koha eest. Meeskonnavõistlused toimusid neljal erineval alal: võrkpall, teatejooks, köievedu ning uus võistlus “märjad püksid”. Võistkondade võistluses tuli võitjaks Edelaraudtee võiskond, keda juhtis kapten Viktoria Kremenchukova. Teise koha sai Infrastruktuuri võistkond, keda juhtis kapten Aleksei Šumila ning kolmas koht läks Narva jaama võiskonnale, keda juhtis kapten Alexander Monzhosov. Suvepäevadel olid samuti suure populaarsusega osavõtjate poolest individuaalsed võistlused, mida peeti nii täiskasvanute kui ka laste arvestuses. Individuaalsed võistlused olid noolemäng, rammumees, kalapüük, linnade põletamine, koroona, vibu laskmine, saapa vise, kuubik-bublik, munavise ja rõnga vise. Lapsed osalesid joonistamiskonkursil teemaga "Tuleviku transport". Päeva lõpus toimus talendivoor teemal “ AJA HING“. Kõik võistkonnad esitasid oma etteasted etteantud teemal. Esimene koht anti kõige ekstravagantsemale esitlusele Narva jaamale. Teine koht oli Edelaraudtee võistkond ja kolmas koht Infrastruktuuri võistkond. Suvepäevade esimene päev lõppes diskoga. Osalejad hindasid väga diskorit, DJ-i Vladimir Stepanovi, kes leidis osavõtjatele parima muusika. Teise spordipäeva hommik algas kell 8.30 hommikuvõimlemisega ametiühingu esimehe juhtimisel. Võimlemiselt võtsid osa kõige energilisemad ja sportlikumad, see aitas kaasa nende aktiivsele osalemisele individuaalvõistlustel. Suurepärased suvepäevad jõudsid lõpule kell 12.00. Pärast ametiühingu esimehe õnnitlemist saabuva raudteelaste päeva puhul langetati lipp spordiürituste võitjate, Edelaraudtee, võistkonna poolt. Lahkumine oli kurb, kuid mõtted tulevaste suvepäevade kohta andsid tunde, et kohtume juba aasta pärast. Suvepäevade fotodega saab tutvuda ametiühingu kodulehel www.evray.ee

Toimus jalgpalli matš raudteelaste vahel!

20180630 152519Matš toimub iga ilmaga – seda mõtet pole keegi muutnud, ilmaga seekord vedas. Eesti raudteelaste ametiühingu poolt organiseeritud Eesti vabariigi 100 juubelile pühendatud jalgpalliturniir viidi läbi 30.06.2018.a. Osa võttis neli võiskonda: EVR OPERAIL, TЕЕAMET, ELRON ja RAUDTEESIDE.Mängud algasid kell 10.00 Eesti aja järgi. Kõik võistkonnad mängisid omavahel läbi. Kuna esialgu mängiti kahel platsil siis oli raske jälgida mõlemat mängu, et fikseerida iga teravat hetke jalgpalliplatsil. Esimese vooru tulemused: ELRON ja RAUDTEESIDE tulemus 2:0 ELRONI kasuks, EVR OPERAIL ja TEEAMET tulemus 5:1 EVR OPERAIL kasuks. Peale 15 minutilist pausi mängud jätkusid. Kolmanda koha eest võistlesid TEEAMET ja RAUDTEESIDE. Pingelises võistluses sai kolmanda koha TEEAMETi võiskond tulemusega 5:0 . Kulla ja hõbeda eest asusid võistlema võistkonnad ELRON ja EVR OPERAIL. Tundus, et platsile tuldi võistlema ainult kulla peale, hõbedaga ei soovitud leppida. Eelmistes mängudes saadud traumad ei olnud takistuseks, oli ainult soov võita. Finaali võitis võistkond ELRON. Teinekoht ja hõbe jäi võistkonnale EVR OPERAIL. Finaali tulemus oli 1:0 Peale võitjate autasustamist: medalite ja karika üleandmist leppisid mängijad kokku jalgpalli turniiride jätkamises. Pealtvaatajad said suurepärase naudingu väga meeldivate mängude jälgimisest. Kõik tänasid mängude ettevalmistuse ja eestvedamise eest Maksim Konstantinovit ja Vladimir Tatartšuki. Fotodega jalgpallimatšist saab tutvuda ametiühingu koduleheküljel aadressil www.evray.ee

Raudteelaste Ametiühing – Raudne Kaitse!

INFOLEHT nr 6

Tallinn, 17. september 2014

Eesti Raudteelaste Ametiühing korraldas traditsioonilised suve spordipäevad 2.-3-augustil 2014 Lainela puhkekülas Käsmus, mis oli pühendatud raudteelaste kutsepäevale. Antud üritusest võttis osa rekord ametiühingu osalejaid arv – üle 400 inimese.

Suvepäevade käigus korraldati spordivõistlused: võrkpall, teatevõistlus, köievedu ja taidlus. Meeskonna võistlustes oli vaja näidata peale spordivilumust ka artistlikke võimeid, tänu sellele mitte kõik meeskonnad ei tulnud ulesannele toime. Võistkonnaarvestusse jõudsid ainult kolm meeskonda, kes jagasid oma vahel auhinnakohad. Tapa Depoo meeskond võitis kolmanda kohta. Narva jaama meeskond, kes näitas taidluses imelist shoud, üldkokkuvõtes saavutas teise koha. Nagu eelmisel aastal, võistluste võitjaks tuli Edelaraudtee meeskond. Rändkarikas jäi meeskonna kätte veel üheks aastaks.

INFOLEHT nr 5

Tallinn, 17. september 2014

 Eesti Raudteelaste Ametiühing võttis vastu oma ridadesse uue osakonna

Kampaania algas 2013 aasta oktoobrikuu teisel poolel. Tol hetkel oli ERAÜ nimekirjas kolm inimest, kes töötasid Leonhard Weiss RTE AS-s. Ülejäänud firma töötajatest esialgu informatsioon puudus.  Informatsiooni kogumiseks ja inimeste usalduse võitmiseks oli vaja palju aega. Esiteks, ametiühingu asutamise katse ettevõttes oli tehtud eelnevalt, vaid tööandja surve tõttu see ei õnnestatud. Teiseks, tekkis keerukas olukord inimestega kokkusaamisteks – töötegemise kohad ja töötajate elukohad on laiali paisatud üle Eesti, paljud brigaadid töötavad välismaal. Inimeste ametiühingusse värbamise kõige suuremad saavutused olid tehtud 2014 aasta alguses, kui inimestel peale telefoni teel suhtlemist, tekkis huvi kohtumiste vastu. Sel perioodil oli tööhõive firmas madalam.

INFOLEHT nr 4

Tallinn, 8. september 2014

2014 aasta läheneb oma lõpu poole. Käes on aeg kehtivate kollektiivlepingute analüüsimiseks ning uute lepingute eelnõude koostamiseks. Käesoleval hetkel Eesti Raudteelaste Ametiühigu poolt on kollektiivlepingud sõlmitud AS-i Eesti Raudtee, AS-i EVR Cargo, AS-i Elron, AS-i GO Rail, Edelaraudtee AS-i, AS-i Kunda Trans ja AS-i Valga Depoo tööandjatega. Mõningates ametiühingu struktuurosakonnades lõpeb kollektiivlepingute kehtivuse aeg ning saabub meie ametiühingu vastutusrikas tööperiood uute kollektiivlepingute sõlmimiseks koostöös ettevõtete tööandjadega. Läbirääkimiste läbiviimine tõotab tulla keeruline raudteesektori ettevõtete raske majandussituatsiooni tõttu ning Eesti Vabariigi valitsuse poolt planeeritava Kollektiivsuhete seaduse muutmise tõttu.

Veel artikleid...